SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Magazyn SEKA

Magazyn SEKA, to kwartalnik wydawany przez naszą spółkę od 2014 r. Jego ideą jest promowanie wiedzy o najnowszych trendach w obszarze bezpiecznych warunków pracy, ochrony środowiska oraz szkoleń. Na łamach magazynu prezentujemy także wywiady z naszymi ekspertami oraz zaproszonymi gośćmi.

Magazyn SEKA jest też okazją do zaprezentowania wydarzeń z życia naszej firmy, do uczestnictwa w których zapraszamy Państwa serdecznie. Stanowią one możliwość spotkania nie tylko na łamach pisma, ale również podczas różnego rodzaju spotkań o charakterze szkoleniowym czy biznesowym. Gorąco liczymy, że lektura naszych magazynów stanie się dla Państwa z jednej strony okazją do pogłębienia zawodowej wiedzy, ale także formą miłego spędzenia czasu na lekturze ciekawych artykułów.

Magazyn SEKA 1 (23) 2020

Wydawać by się mogło, że zagrożenia w miejscu pracy to domena zawodów typowo niebezpiecznych, w których pracownik – wykonując swoje obowiązki – naraża zdrowie i życie. Można uznać za groźne prace fizyczne i te, w których wykorzystuje się różnorakie urządzenia mechaniczne. To wszystko prawda. Ale zagrożenia w miejscu pracy czyhają również na pracowników biurowych, i to tam, gdzie najmniej można się ich spodziewać – również w samym organizmie pracownika. Wszelkiego typu niebezpieczeństwa generowane są przez czynniki zewnętrzne. To właśnie na pracodawcy spoczywa wielka odpowiedzialność, aby minimalizować ich negatywne oddziaływanie na zatrudnionych ludzi.

W magazynie SEKA znajdują się między innymi praktyczne porady związane z organizacją miejsca pracy oraz przestrzeni firmowych, które odpowiednio zaaranżowane (m.in. zazielenione) pozytywnie wpływają na pracowników. W nurcie odpowiedzialności za nich i otoczenie prezentujemy firmy, które tworzą strategie oraz wykorzystują do tego celu nowoczesne technologie. Przestrzegamy również przed zagrożeniami cyfrowymi, które niesie rozwój pracy z wykorzystaniem internetu i mediów społecznościowych. Dużą część czasopisma poświęcamy zagadnieniom stresu i wypalenia zawodowego. To zagrożenia mające ogromny wpływ na ryzyko nie tylko występowania poważnych wypadków, ale również zmniejszenia efektywności pracowników i ich zadowolenia z pracy. Aby eliminować niebezpieczeństwa, należy je najpierw zidentyfikować. Dlatego w tym numerze magazynu nasi eksperci podpowiadają również, jak typować współczesne zagrożenia w miejscu pracy. Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu naszego czasopisma pracownicy, właściciele czy osoby zarządzające firmą będą z wiekszą uważnością funkcjonowali w firmowej rzeczywistości.
Zapraszam do lektury najnowszego wydania magazynu SEKA!

Dziękujemy, że są Państwo z nami.

 

 

prezes zarządu SEKA S.A.
Maciej Sekunda