SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce jest jednym z najpoważniejszych problemów, o którym dobitnie pokazują raporty NIK. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski podpisał porozumienie z Global Compact Network Poland i Krakowskim Alarmem Smogowym o współpracy edukacyjnej wśród Polaków na rzecz czystego powietrza.

Z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Polacy wciąż używają starych pieców, głównie na niskiej jakości, tani węgiel. Emisja pyłów znacząco wpływa na środowisko, a to z kolei negatywnie oddziałuje na zdrowie ludzi, w szczególności na małe dzieci. Jak informuje NIK, wielokrotnie zwracała uwagę na  stan powietrza w Polsce i proponowała działania, które mają wpłynąć na jego poprawę. Niestety, ustalenia nie są optymistyczne, dlatego Izba włącza się w promowanie  ochrony powietrza.

Wspólnie będziemy informować  o wpływie zanieczyszczeń na zdrowie, pochodzących m. in. z domowych urządzeń grzewczych, lokalnych kotłowni czy transportu samochodowego – powiedział Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski podczas uroczystości podpisania porozumienia.

Zgodnie z porozumieniem, NIK będzie podejmować i realizować inicjatywy związane z uświadamianiem Polaków, jak w codziennym życiu mogą ograniczać zanieczyszczenia. Wspólnie z Global Compact Network Poland i Krakowskim Alarmem Smogowym będzie też informować o stanie jakości powietrza w Polsce.

Jednym z elementów edukacji społeczeństwa jest specjalny film, przygotowany przez NIK, który ma uświadomić widzom jak zła jest jakość powietrza. Na zbliżającym się Szczycie Klimatycznym ONZ w Katowicach NIK zaprezentuje prezentowane ustalenia i wyniki kontroli.

Źródło: Informacja prasowa NIK

Zobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40

 

 


Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google+ | Magazyn SEKA

Zobacz więcej