SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

PIERWSZA POMOC W SYTUACJACH ZAGROŻENIA

„Złote minuty” są najważniejsze, szybkie udzielenie pierwszej pomocy ratuje życie! Większość ludzi boi się jednak lub po prostu nie wie, jak postępować z rannym.

PIERWSZA POMOC W SYTUACJACH ZAGROZENIA SEKA SA bho - 200x200

Szybkie udzielenie pierwszej pomocy ratuje życie! Najważniejszy element łańcucha ratującego życie to wczesne rozpoznanie i wezwanie odpowiednich służb ratowniczych. Informację o zaistniałym wypadku należy przekazać bardzo precyzyjnie:

  • dokładne miejsce,
  • okoliczności wypadku,
  • czy mamy kontakt z rannym.


 
Jeśli wezwaliśmy już odpowiednie służby należy przystąpić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podjęcie działań przedmedycznych może uratować komuś życie. Cztery tzw. złote minuty, to czas na przywrócenie zatrzymanej akcji serca:

  • PIERWSZA-POMOC-W-SYTUACJACH-ZAGROŻENIA-resuscytacja-kurs-szkolenie-bho-200x200pierwszą czynnością jest odgięcie głowy ratowanego i usunięcie wszelkich obcych ciał z jamy ustnej,
  • następnie sprawdzamy czy osoba ranna oddycha – patrzymy na przykład na ruchy klatki piersiowej.

Jeżeli nie wyczuliśmy oddechu rozpoczynamy uciskanie klatki piersiowej. Dłonie musimy ułożyć na środku mostka i utrzymując ręce wyprostowane w łokciach uciskamy na głębokość 4-5 cm. Po 30 uciśnięciach należy wykonać 2 oddechy ratownicze. W tym celu należy odgiąć głowę rannego do tyłu i wdmuchiwać powoli powietrze do ust ratowanego. każdy oddech powinien trwać około jednej sekundy. Sekwencję 30:2 należy wykonywać do momentu powrotu samodzielnego oddechu lub przyjazdu karetki.

DO ZAPAMIĘTANIA –> 30 UCIŚNIĘĆ NA 2 ODDECHY

zobacz-wiecej-button-sekaZapisz się już teraz na szkolenie w Twoim regionie, przekaż pracodawcy informację aby przeszkolił wszystkich pracowników. Oprócz oczywistych faktów jak możliwość uratowania komuś życia, jest to znakomita okazja do integracji personelu i budowy relacji w zespole. Sprawdź daty najbliższych szkoleń już dzisiaj.

„Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażania siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Kodeks karny art. 162.

baner FB kurs pierwszej pomocy dla dzieci

zobacz-wiecej-button-seka

WYBIERZ MIEJSCE I TERMIN NAJBLIŻSZEGO SZKOLENIA


Zobacz także:

stopka-magazyn-seka

Zapisz się na nasz newsletter!