SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Chińscy naukowcy przebadali 20 tyś. ludzi pod kątem wpływu zanieczyszczonego powietrza na ich organizm. Wyniki okazały się niepokojące – smog powoduje u ludzi zniecierpliwienie, niechęć do współdziałania, a także znacząco wpływa na poziom inteligencji.

Brytyjski Guardian powołując się na badania przeprowadzone w Chinach informuje, że wpływ wysokiego poziomu toksycznego powietrza „jest równoznaczny z utratą roku nauki”.

Zanieczyszczone powietrze może spowodować, że poddani działaniu takiego powietrza zmniejszą swój poziom wykształcenia o jeden rok – mówił Xi Chen, członek zespołu badawczego. – Wiemy, że smog bardziej szkodzi osobom starszym, szczególnie powyżej 64 roku życia i mężczyznom z niższym wykształceniem. Jeśli obliczyć stratę dla nich, może to być kilka lat edukacji – wyjaśnił.

Badania prowadzono w latach 2010-2014 na kobietach i mężczyznach w różnym wieku. 20 tysięcy ludzi wypełniało testy matematyczne i językowe. Następnie wyniki porównywano z poziomem dwutlenku azotu i dwutlenku siarki w powietrzu.

Stwierdzono przy tym, że wysoki poziom zanieczyszczeń doprowadził do znaczących spadków wyników testów w zakresie języka i arytmetyki. Zdaniem naukowców zanieczyszczenie powietrza powoduje też „olbrzymie” zmniejszenie inteligencji. Ponadto, gdy poziom zanieczyszczenia był bardzo wysoki, badani niecierpliwili się lub nie współpracowali podczas testów.

Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem są o wiele głębsze niż dotąd przypuszczano.

Źródło: https://portalkomunalny.pl

Zobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40

 

 


Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google+ | Magazyn SEKA

Zobacz więcej