SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Szkolenie z prawa pracy

Chociaż przepisy prawa pracy kojarzą się powszechnie z ochroną interesu pracowników, Kodeks Pracy i pozostałe regulacje są równie istotne z punktu widzenia pracodawców. Nieprzestrzeganie prawa wiąże się dla firm i pracodawców z wieloma przykrymi konsekwencjami, począwszy od finansowych, aż po odpowiedzialność karną. Z drugiej strony prawo pracy zostało stworzone również po to, aby skutecznie chronić interesy pracodawców w ewentualnych sporach pomiędzy pracownikami, a także zabezpieczyć w tej sytuacji finanse przedsiębiorstwa. Aby pozostawać na bieżąco z często zmieniającymi się przepisami prawa, najlepszym wyjściem jest cykliczne szkolenie. Prawo pracy i wiedza na jego temat stoi u podstaw prężnie funkcjonującego przedsiębiorstwa.

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia? Prawo pracy, a interes pracodawcy

W sporach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą coraz częściej stroną uprzywilejowaną jest ten pierwszy, zwłaszcza jeśli stoi za nim doskonała znajomość prawa i umiejętność jej wykorzystania w konkretnej sytuacji. Uczciwy pracodawca często nie jest przygotowany do takiego sporu, a niewiedza może sporo kosztować w przypadku, gdy pracownik domaga się kontrowersyjnego odszkodowania lub premii. Mając na uwadze, że w polskich przedsiębiorstwach wciąż bagatelizuje się ten obszar wiedzy, wprowadziliśmy do naszej oferty szkolenia z prawa pracy, poruszające wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z zatrudnianiem pracowników, a także koncentrujące się na bieżących zmianach w prawie pracy.

Korzystając z naszej oferty zyskują Państwo pewność, że zdobędą kompletną wiedzę między innymi na temat poszczególnych form zatrudnienia pracowników, zagadnień kadrowo-płacowych, ubezpieczeń pracowników. Prowadzimy również dedykowane szkolenia skupiające się na aktualnych zmianach w prawie pracy. Jakie są najważniejsze korzyści z pogłębiania wiedzy w tym zakresie?

 • Wymierne korzyści finansowe – znając aktualne przepisy prawa pracy, pracodawca ma szansę optymalizować strukturę zatrudnienia, by ograniczyć wydatki. Ponadto znajomość prawa pracy w kontekście ochrony interesów pracodawcy pozwala na uniknięcie wydatków związanych z potencjalnymi odszkodowaniami w sporach z pracownikami.
 • Bezpieczeństwo prawne – znajomość i przestrzeganie aktualnych przepisów prawa pracy gwarantuje przedsiębiorstwu pełne bezpieczeństwo prawne. W ten sposób firma uniknie ewentualnych konfliktów z pracownikami.
 • Doskonały wizerunek – szkolenia z prawa pracy i jego przestrzeganie przyczyniają się do budowy pozytywnego wizerunku firmy jako uczciwego pracodawcy. Ma to ogromne znaczenie przy rekrutacjach nowych pracowników.

Szkolenia ze wszystkich kluczowych zagadnień związanych z prawem pracy

Dzięki wieloletniej działalności na rynku i współpracy z wiodącymi polskimi przedsiębiorstwami, doskonale znamy potrzeby firm i ich wymagania odnośnie szkoleń. Prawo pracy jest u nas przedstawiane przez doświadczonych specjalistów. Zakres szkoleń obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z prawem pracy z punktu widzenia pracodawców, a także kładzie szczególny nacisk na najnowsze zmiany w przepisach.

Przykładowa tematyka prowadzonych przez nas szkoleń z prawa pracy:

 • Zmiany w prawie pracy
 • Prawo pracy dla kadry kierowniczej
 • Umowy cywilno-prawne
 • Czas pracy (również dla poszczególnych branż i zawodów)
 • Rekrutacja pracowników
 • Kadry i płace
 • Prowadzenie dokumentacji pracowniczej
 • Ochrona danych osobowych
 • Ubezpieczenia i świadczenia socjalne
 • Naliczanie wynagrodzeń

NASI EKSPERCI

Od 1996 roku świadczymy usługi doradztwa prawnego dla pracodawców z całej Polski. Rozumiejąc potrzeby biznesu oraz ciągle podnosząc kwalifikacje, specjalizujemy się w problematyce szeroko pojętego prawa pracy. Uczestniczymy w pracach parlamentarnych nad kolejnymi nowelizacjami przepisów, w tym również Kodeksu pracy, szkolimy i doradzamy w ponad pięćdziesięciu dużych firmach działających na terenie całego kraju.

Nasz doświadczony zespół składa się z pięciu prawników oraz czterech radców prawnych i adwokatów, którzy prowadzą postępowania przez sądami pracy, a także Sądem Najwyższym.

zdjecie https://www.seka.pl/wp-content/uploads/2016/09/Robert-Maliszewski-Dyrektor-Działu-Prawnego-SEKA-SA.png
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert prawa pracy, z piętnastoletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa dla pracodawców, obejmującego miedzy innymi wdrażanie nowych systemów wynagradzania, tworzenie zakładowych źródeł prawa pracy oraz restrukturyzację zatrudnienia oraz problematykę czasu pracy. Doradca w procesie tworzenia bezpiecznych dla pracodawców relacji ze związki zawodowymi, w tym w zakresie negocjacji oraz przy rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Konsultant Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. Były wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem w Warszawie Uznany prelegent na Konwentach HR organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy, Współautor poradnika „Regulaminy w prawie pracy – po nowelizacji” oraz analizy prawnej do opracowania „Niestandardowe formy zatrudniania”.

zdjecie https://www.seka.pl/wp-content/uploads/2016/08/avatar.png
Doktor nauk prawnych z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa oraz szkoleń w obszarze prawa pracy. Współautorka publikacji książkowych: „Kontrola w przedsiębiorstwie, poradnik dla przedsiębiorcy”, a także „Czas pracy” oraz autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy. Były wykładowca na studiach podyplomowych z prawa pracy w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie. W latach 2006–2010 redaktor merytoryczny poradnika „Dokumentacja kadrowa” wydawnictwa „Wiedza i Praktyka”.

zdjecie https://www.seka.pl/wp-content/uploads/2016/08/avatar.png
Specjalista prawa pracy z siedmioletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym. Zajmuje się analizą i przygotowywaniem opinii z zakresu prawa pracy, a także analizą i oceną regulaminów pracy, wynagradzania oraz zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Trener z zakresu prawa pracy. Od kilku lat prowadzi szkolenia dla pracodawców oraz pracowników działów personalnych i działów kadr. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami, a także w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej z zakresu prawa pracy.