SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Szkolenia BHP Wrocław

bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40

Szkolenia BHP Wrocław

Szkolenia bhp we Wrocławiu

Większość pracodawców zdaje już sobie sprawę, że zatrudnianym pracownikom trzeba zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy, bo w razie wypadku to firma odpowie za brak ich wiedzy. Tymczasem zmorą kadry zarządzającej jest brak wartościowych merytorycznie szkoleń z zakresu bhp. Gdzie znaleźć we Wrocławiu szkolenia najwyższej jakości?

Według ubiegłorocznych danych z Monitoringu Rynku Pracy przyczyną aż 60% wypadków jest niewłaściwe zachowanie pracownika. Jego przyczyną może być stres, przemęczenie i brawura, ale często również brak elementarnej wiedzy nt. przepisów bhp.

Czasem, mimo organizacji szkoleń, wiedza ta jest słaba – są one mało wartościowe pod względem merytorycznym. Dla pracodawców najlepszym sposobem podwyższania kompetencji pracowników, a szczególnie zatrudnianej tzw. służby bhp, są regularne szkolenia. Warto zadbać o to, by były one prowadzone były przez specjalistów w branży szkoleniowej i uwzględniały specyfikę działalności firmy.

Kompleksowe szkolenia bhp we Wrocławiu

Na Dolnym Śląsku od prawie 30 lat działa firma SEKA S.A. We Wrocławiu ma ona jeden ze swoich 19 oddziałów i specjalizuje się w szkoleniach z zakresu bhp. Prowadzi też szkolenia zawodowe, z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz rachunkowości i podatków.

SEKA S.A. za wysoką jakość usług zdobyła certyfikat zgodności działań z Systemem Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2008 oraz liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach branżowych. Od lat rośnie też grono zadowolonych klientów, bo firma przeszkoliła już ponad milion osób w całej Polsce. Pracodawcy doceniają fachowość szkoleniowców, kompleksowość oferty szkoleniowej, nowoczesną bazę materiałową i nowoczesne metody prowadzenia zajęć.

SEKA S.A. oferuje szkolenia z zakresu bhp skierowane do:

  • pracodawców oraz kadry kierowniczej,
  • pracowników służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby,
  • pracowników administracyjnych, biurowych i innych,
  • kadr zatrudnionej na stanowiskach robotniczych,
  • społecznych inspektorów pracy.

Obowiązki pracodawcy w zakresie bhp

Pracodawca powinien wysłać pracownika na wstępne lub okresowe szkolenia bhp w godzinach pracy, a szkolony pracownik nie musi ponosić z ich tytułu żadnych kosztów. Ważne jest też regularne kierowanie kadry pracowniczej na badania lekarskie – wstępne, okresowe i kontrolne.

Do obowiązków pracodawcy należy także zgodna z przepisami bhp organizacja miejsc pracy oraz ich stała kontrola. Polega ona na systematycznym usuwaniu uchybień i dostosowywaniu stanowisk pracy do nowych przepisów i pokontrolnych zaleceń inspektorów pracy. Istotne jest to zwłaszcza w branży przemysłowej, gdyż to w przemyśle dochodzi do największej liczby wypadków przy pracy i bezwypadkowy przebieg procesu produkcyjnego zależy od dobrej organizacji miejsca pracy. Dzięki wartościowym szkoleniom pracodawcy mogą sprostać napływowi nowej kadry pracowniczej i związanym z tym zagrożeniom bhp, co bezpośrednio przekłada się na sukces firmy.

SEKA Wrocław – dane kontaktowe

seka WROCŁAW
SEKA WROCŁAW

ul. Kaszubska 8/4
50-214 Wrocław

tel.: 71 738 38 00
wroclaw@seka.pl