SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.

Wolves Summit ma nowego patrona – SEKA S.A.

10 i 11 kwietnia 2018 r. spotkamy się w Warszawie, aby nawiązywać cenne znajomości biznesowe.

Niemal 300 innowacyjnych projektów w samym sercu Warszawy

W poprzedniej edycji konferencji Wolves Summit w dniach 10 i 11 października 2017 r. w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbyła się szósta edycja międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów oraz przedstawicieli korporacji, Wolves Summit. Wydarzenie przyciągnęło 1178 osób, przede wszystkim z Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska stolica innowacji
We wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przez 2 dni słychać było szum rozmów o technologii i biznesie. Na wydarzeniu obecni byli m.in. przedstawiciele polskich organizacji wspierających działania innowacyjne, w tym GPW, NCBiR, PARP czy MSZ.

Światowe firmy coraz chętniej stawiają na Polskę, jako kraj wykształconych ludzi z innowacyjnymi pomysłami. Warszawa jest siedzibą wielu międzynarodowych korporacji, które przyciągają projekty technologiczne, podobnie jak inne polskie miasta, w tym Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Kusi również bogata oferta dostępnych funduszy, akceleratorów i przestrzeni biurowej. To wszystko składa się na wciąż rosnącą atrakcyjność regionu. Kolejna, tak udana edycja Wolves Summit tylko utwierdza w przekonaniu, że Warszawa posiada realny potencjał do stania się kolejnym istotnym ośrodkiem innowacji w Europie.

Wielki sukces frekfencyjny organizatorów
Organizatorzy wydarzenia postanowili skupić się na przedsiębiorcach związanych z Europą Środkowo-Wschodnią. Wśród 1178 uczestników znalazło się 141 inwestorów, 285 przedstawicieli korporacji i tyle samo startupów, choć pierwotnie zakładano przyjęcie 200 firm. Dwie z nich, GetAnna i Apzumi, wygrały konkurs The Great Pitch, w którym startowało jedynie 38 wybranych startupów.

Często takie znajomości kończą się dłuższą współpracą. Przykładem jest chociażby Tespack, obecny na 2. edycji Wolves Summit, który w 2016 r. otrzymał inwestycje od funduszu Arkley VC w wysokości 2 mln euro. Obie firmy poznały się podczas konferencji. Zwycięzca konkursu the Great Pitch z trzeciej edycji wydarzenia, czeski startup Twisto Payments, pozyskał z kolei 5 mln euro od ING Bank Śląski. Wszystko dzięki spotkaniom 1:1, które uczestnicy mogli ustawiać nawet w dniu konferencji. Według systemu tzw. matchmakingu, który umożliwia wyszukanie uczestników i umawianie spotkań, miało miejsce aż 2417 rozmów 1:1 w dwóch strefach wspieranych przez NCBR oraz GPW. Rekordziści umawiali nawet 15-20 spotkań dziennie.

Plany na przyszłość
Niewątpliwy sukces spotkań 1:1 dostępnych na wydarzeniu sprawił, że jeszcze w październiku 2017 r. zaplanowano otwarcie platformy online do tzw. matchmakingu, czyli poznawania inwestorów, korporacji startupów. System umożliwi dopasowywanie się i poznawanie wszystkich uczestników przez cały rok, nie tylko, tak jak dotychczas, przed i na konferencji. Konferencja Wolves Summit skupiła się przede wszystkim na przedstawicielach Europy Środkowo-Wschodniej, choć obecni byli również inwestorzy i firmy z innych zakątków świata, chcący poznać środkowoeuropejskie projekty i osoby za nimi stojące.

Na kwiecień 2018 zaplanowano aż 4500 spotkań 1:1 oraz przyjęcie 2500 uczestników, w tym 400 startupów, 400 przedstawicieli korporacji i 250 inwestorów. Aktualności dotyczące siódmej edycji Wolves Summit można znaleźć na www.wolvessummit.com


Zobacz dobre praktyki renomowanych marek