SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Specjalista bhp jako trener – szkolenie online.

  • TRENER: Barbara Makowska – 10 lat w branży BHP (głownie przemysł motoryzacyjny i chemiczny), Menedżer ds. BHPiOŚ w zakładzie produkcyjnym międzynarodowej korporacji, 10-letnie doświadczenie jako trener, w tym wykładowca na kierunku Technik BHP w szkole policealnej, Certyfikowany trener mentalny, trener umiejętności miękkich, Członek OSPSBHP.
  • TERMIN: 7 sierpnia 2020 GODZINA 09:00 – 13:00
  • FORMA: online

zapisz sie na szkolenie online sprcjalista bhp jako trenerTo szkolenie online / trening mentalny dla pracowników służby BHP. Ma na celu nabycie umiejętności do prowadzenia szkoleń metodami aktywizującymi. Nauczycie się pracy z „trudną grupą”.

Barbara MakowskaWażna jest zmiana postrzegania roli osób zajmujących się obszarem bhp, z odbieranych często jako „biuro hamowania produkcji” na fachowców rzeczywiście troszczących się o bezpieczeństwo ludzi.Cyt. Barbara Makowska

Kilkakrotne wizyty w USA oraz praca w amerykańskich standardach unaoczniły jej, jaki dystans mamy do pokonania w Polsce, by właściwie postrzegać bezpieczeństwo. Według niej bezpieczeństwo to przede wszystkim ocena ryzyka. Najczęściej w branży kojarzy się to z oceną ryzyka zawodowego, często na papierze i na półce. Tymczasem nie jest to żaden „rocket science”. Ocenę ryzyka wykonuje każdy z nas setki razy dziennie – robiąc kawę, idąc/jadąc do pracy, wykonując codzienne zajęcia. Ryzykiem da się zarządzać, podejmując właściwe dla danej chwili i miejsca decyzje. Ideę bezpieczeństwa stara się szerzyć jako coś naturalnego, coś dla nas – nie przeciw nam.

  • ZAKRES TEMATYCZNY:
  1. Planowanie procesu szkoleniowego.
  2. Cykl Kolb’a w życiu i w szkoleniach.
  3. Dynamika grup, style interpersonalne, trudne sytuacje/uczestnicy.
  4. Kompetencje trenera – asertywność/konstruktywny feedback, pewność siebie, uważność/empatyczne słuchanie.
  5. Metody aktywizujące, „energizery” i „ice-breakery”.

Zaufaj naszemu doświadczeniu skontaktuj się z nami już dzisiaj NAPISZ DO NAS TERAZ NA: szkolenia@seka.pl


SPECJALISTA BHP JAKO TRENER – zadanie przekazania zasad bezpieczeństwa w pracy

Szkolenie bhp to nudny obowiązek. Niestety, ale właśnie tak odbierane jest przez wielu uczestników. Odbywają, bo muszą. Siedzą, ale nie słuchają. Są obecni, ale ich nie ma. A Ty, jako trener bhp masz za zadanie przekazać im być może najważniejsze w ich życiu zasady – zasady bezpieczeństwa w pracy. Od tego bowiem zależy ich zdrowie i życie. Jak przeprowadzić takie szkolenie? Jak pracować z „trudną grupą”?

Trener BHP to niedoceniany zawód

Zgodnie z obowiązującymi przepisami żadne przedsiębiorstwo, firma, zakład, instytucja publiczna nie ma prawa funkcjonować bez nadzoru osoby odpowiedzialnej za przestrzeganie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Żaden pracownik nie ma prawa podjąć pracy lub jej kontynuować bez odbycia szkolenia wstępnego lub okresowego z zakresu bhp.

Nie miniemy się więc z prawdą, jeśli stwierdzimy, że specjalista ds. bhp pełni w przedsiębiorstwie jedną z najważniejszych funkcji – organizuje i kontroluje procesy bezpieczeństwa pracy. Jest odpowiedzialny za tworzenie regulaminów i procedur dotyczących organizowania pracy i jej środowiska w sposób bezpieczny. Analizuje ryzyko zawodowe i podejmuje wszelkie możliwe kroki, by go ograniczyć do minimum.

Często jednak zawód ten jest niedoceniany i traktowany jako hamulec w procesie produkcji. A przecież to są fachowcy, którzy troszczą się o bezpieczeństwo pracowników, o ich zdrowie i życie.

Zawód – trener bhp

Jednym z obowiązków specjalisty ds. bhp jest przeprowadzanie szkoleń wstępnych i okresowych dla pracowników. Jak już wspominaliśmy na początku naszego wywodu – uczestnicy nie traktują poważnie tych szkoleń. Często są znudzeni i nie przyswajają wiedzy zgodnie z oczekiwaniem trenera.

Znamy te sytuacje. Dlatego też zmieniamy sposób przekazywania wiedzy. Czerpiemy informacje od profesjonalistów i wprowadzamy wdrażamy metody szkoleniowe w naszym środowisku. My wiemy, że szkolenie bhp może być inne – może być ciekawe.

Przygotowaliśmy dedykowane szkolenie online dla specjalistów bhp, tzw. trening mentalny, podczas którego przedstawimy techniki i sposoby prowadzenia szkoleń metodami aktywizującymi, np. „energizery” i „ice-breakery”.

Pragniemy zmienić podejście i nastawienie do szkoleń bhp. Naucz się tego razem z nami.


Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa; audytu, szkolenia i nadzoru, skontaktuj się z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel. 22 517 88 66 e-mail: michal.sekunda@seka.plZobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40

Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA