Optymalizacja działań w warunkach przeciążenia cyfrowego, czyli jak zarządzać własną efektywnością
Szkolenie oferuje esencję najskuteczniejszych metod i technik efektywności osobistej. Pozwoli w praktyce doświadczyć typowych pułapek efektywnościowych oraz wdrożyć kluczowe nawyki zwiększające produktywność. Dodatkowo, dzięki symulacjom i ćwiczeniom, zaprezentowane zostaną twarde dowody na skuteczność poznawanych metod/technik. Szkolenie daje również podstawową wiedzę z zakresu neuropsychologii efektywności.
Szkolenie dostępne w wersji zamkniętej
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest wypracowanie realnych zmian w osobistym systemie efektywności i wzrost poczucia kontroli i komfortu pracy w warunkach zdalnych. W czasie szkolenia uczestnicy będą mogli skonfigurować swój komputer i smartfon zgodnie z poznanymi zasadami efektywności. Szkolenie daje też wskazówki jak uratować work-life balance w pracy zdalnej.
ADRESACI SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą zwiększyć swoją wydajność, nauczyć się właściwego wyznaczania celów i priorytetów w działaniu, oraz poczuć spokój, kontrolę i komfort pracy.
KORZYŚCI
- Autodiagnoza własnej efektywności, poznanie typowych pułapek efektywnościowych
- Wypracowanie systemu zarządzania efektywnością w pracy (system będzie wdrażany w trakcie szkolenia w oparciu o aplikacje w środowisku Google Workspace/MS Office lub innym)
- Nabycie umiejętności skupiania się na wykonanym zadaniu i radzenia sobie w sytuacji przerywania pracy (obalenie „mitu” multitaskingu)
- Poznanie narzędzi i zasad ułatwiających realizację zadań w oczekiwanym czasie, w tym zasad Lean (efektywność przepływu)
- Wypracowanie konkretnych zachowań umożliwiających zwiększenie wyników w pracy przy jednoczesnej optymalizacji zasobów
- Nabycie umiejętności priorytetyzacji zadań w oparciu o regułę Pareto, matrycę Pilne/Ważne i „esencjalizm”
- Nabycie umiejętności „zaczynania z wizją końca” (praca na celach i ich operacjonalizacja)
PROGRAM SZKOLENIA
- Wzór na efektywność osobistą – praktyczne doświadczenie wszystkich elementów wzoru (Efektywności, Rezultatu i Nakładu)
- Co już dziś nam działa? – wymiana najlepszych praktyk efektywnościowych( z wykorzystaniem aplikacji Mentimeter)
- 2-dźwingniowe nawyki produktywności
- Segregacja napływających zadań, maili i pomysłów, na kategorie zgodne z systemem ( kosz, mniej niż 2 minuty , lista TO DO, kalendarz, archiwum)
- Transparentność , inspekcja adaptacja- filary Scrum a zarządzanie swoim osobistym systemem efektywności
- Przełożenie systemu efektywności na pracę w środowisku MS Office/ Google Workspace( lub innym) –optymalizacja skrzynki mailowej
- Model TCA ( Temat-Cel-Akcja) a efektywna lista TO DO – zacznie z wizją końca i definiowanie konkretnych działań
- Elektroniczne listy TO DO 9 aplikacje: Keep, Nozbe, Notion, OneNote)- jak oczyszczać swój umysł i robić w nim miejsce na podejmowanie decyzji, kreatywność i efektywne działanie
- To do/Doing/Chceck/Done- Personal Kanban w zarządzaniu swoją efektywnością
- Esencjalizm- rytmiczność stosowania reguły Pareto jako klucz do ponadprzeciętnych rezultatów
- Doświadczenie klasycznego błędu w postrzeganiu własnej efektywności – multitasking vs praca według metody One Piece Flow
- Efekt „piły” – jak skutecznie radzić sobie z zewnętrznymi i wew. dystraktorami?
- Aplikacje redukujące multitasking: Pomodoro, Forest, StayFocusd, Headspace, tryby skupienia w Androidzie i iOS
- Pracownik zdalny+rodzic+nauczyciel, czyli jak uratować work-life balance w pracy zdalnej?(hints&tips)
- Fundamenty Personal Lean – kiedy działać wg efektywności zasobów, a kiedy wg efektywności przepływu?
Stworzenie indywidualnych Action Planów wdrożeniowych.
PROWADZĄCY
Michał Kubiak
Trener efektywności, konsultant, asesor, psycholog. Wspiera Klientów w wypracowywaniu strategii dających lepsze efekty przy optymalnych nakładach czasu i energii. Upraszcza procesy osiągania rezultatów.
Ma ponad 10-letnią praktykę w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Specjalizuje się w obszarze efektywności osobistej oraz zarządzania. Prowadzi także warsztaty z zakresu: zarządzania zmianą, innowacyjności, zarządzania energią psychofizyczną oraz kompetencji komunikacyjnych. Projektuje i realizuje procesy rozwojowe dla specjalistów oraz kadry zarządzającej wszystkich szczebli. Pracuje jako asesor AC/DC. Prowadzi szkolenia w języku polskim i angielskim. Doświadczenie biznesowe zdobywał w bankowości, w projektach outplacementowych, w kilku firmach szkoleniowych oraz jako trener wewnętrzny w call center i rekruter.
Jest absolwentem psychologii oraz zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył Szkołę Trenerów Biznesu TROP, Szkołę Coachów TROP oraz kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR. Jest certyfikowanym moderatorem Design Thinking oraz Scrum Masterem (PSM I). W 2020 roku rozpoczął 4-letnie szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz certyfikatu European Association
for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).
Jako trener, konsultant lub asesor pracował m.in. dla: Allegro, Asseco, Anwil, Bank Pocztowy, Base Group, Wydawnictwo Bauer, BZ WBK, British American Tobacco, Budimex, Centrum Medyczne Damiana, Christian Dior, Ciech, Cloudity, Cosmedica, Cyfrowy Polsat, Danone, DNB Bank Polska, Doosan, Enea, Energa Operator, Ergo Hestia, Europejski Fundusz Leasingowy, Falcon V Systems, Frista, GBI Partners, GlaxoSmithKline, Hitachi, Iglotex, Japan Tobacco International, Kilargo, Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, Lafarge, Liqui Moly, Media-Saturn, Medicover, Metsä, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, MoneyGram, Nationale-Nederlanden, NC+, Nederman, Nestle, Novartis, Opel, Orlen, Orlen Oil, Philips, PKO BP, Polkomtel, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, PwC, PZU, PZUW, Smurfit Kappa, Sąd Okręgowy w Warszawie, Schindler, Schneider Electric, Sygnity, Synevo, Tax Care, Telmon, ThyssenKrupp, T-Mobile, Totalizator Sportowy, Trodat, TVN, Związek Banków Polskich.
- Wysłanie przez Uczestnika zgłoszenia poprzez kliknięcie ikony „Wyślij zgłoszenie” jest równoznaczne z akceptacją niniejszych warunków uczestnictwa.
- Ostateczne uczestnictwo musi zostać potwierdzone przez Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy lub wpisania uczestnika na listę rezerwową ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na szkoleniu.
- Organizatorem szkolenia jest firma SEKA S.A. z siedzibą w Warszawie (04-386), przy ul. Paca 37 o kapitale zakładowym w wysokości 2.000.000,00 PLN, wpisana do rejestru przedsiębiorców, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000082102.
- Opłata za udział w szkoleniu powinna zostać zaksięgowana na koncie Organizatora najpóźniej 14 dni robocze po zakończeniu szkolenia.
- Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o świadczenie usług szkoleniowych bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia. W przypadku doręczenia Organizatorowi pisemnego powiadomienia o rezygnacji ze szkolenia nie później niż 14 dni roboczych przed terminem szkolenia, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaconej kwoty. W przypadku późniejszych rezygnacji uczestnik zostanie obciążony opłatą manipulacyjną w wysokości:
• 50% jego wartości – w przypadku powiadomienia o rezygnacji doręczonego Organizatorowi na mniej niż 14 dni przed szkoleniem
• 80% jego wartości – w przypadku powiadomienia o rezygnacji doręczonego Organizatorowi na mniej niż 5 dni przed szkoleniem
• 0% – nieobecność zgłoszonego uczestnika zobowiązuje do zapłaty pełnej należności. - Wysokość opłaty za uczestnictwo w szkoleniu została ustalona przez Organizatora i obowiązuje do czasu zmiany jej przez Organizatora.
- Ewentualne zastrzeżenia co do realizowanej usługi szkoleniowej należy zgłaszać na adres Organizatora wskazany w punkcie 3 powyżej, w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub odwołania szkolenia (odstąpienia od umowy). W sytuacji gdy Organizator zmienił lub odwołał termin szkolenia a uczestnik nie zaakceptował nowego terminu szkolenia i nie wniósł opłaty za szkolenie wówczas umowa ulega rozwiązaniu bez potrzeby składania dodatkowych oświadczeń woli przez Strony. W sytuacji gdy Organizator zmienił lub odwołał termin szkolenia po wniesieniu opłaty przez uczestnika, zaś uczestnik nie zaakceptował nowego terminu szkolenia całość wniesionej kwoty zostanie zwrócona.
Skontaktuj się z nami poprzez:
- e-mail: zdalne.szkolenia@seka.pl
- lub bezpośrednio – 786 813 649
Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa; audytu, szkolenia i nadzoru, skontaktuj się z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel. 22 517 88 66 e-mail: michal.sekunda@seka.pl