SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

SEKA S.A. patronem kampanii „Dobry Transport”

SEKA S.A. objęła swoim patronatem pierwszą edycję kampanii Dobry Transport. 17 września 2019 r. Zarząd Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego (SPBT) w Polsce podjął decyzję o uruchomieniu kampanii skierowanej do wszystkich producentów betonu i firm świadczących usługi w zakresie transportu i podawania mieszanek betonowych. Inicjatywa ma na celu promowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kampania

Przystąpienie do kampanii wiąże się z uzyskaniem certyfikacji BHP nadawanej przez SPBT wraz  z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Porozumienie jest organizacją zrzeszającą 90% podmiotów generalnego wykonawstwa w tym Budimex, ERBUD, Hochtief, Warbud, Unibep, Porr, Mostostal Warszawa, Mota-Engil, Karmar, Strabag, Skanska, Polimex Mostostal.

Certyfikat jest potwierdzeniem świadczenia usług transportu i podawania betonu wg najwyższych standardów BHP oraz dbałości o komfort i właściwy standard pracy. Certyfikowane firmy uzyskują prawo do wjazdu na teren budów realizowanych przez przedsiębiorstwa skupione w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i ich podwykonawców bez konieczności każdorazowego prowadzenia prekwalifikacji i kontroli wstępnych z zakresu BHP. Certyfikat uprawnia również do wjazdu na teren wytwórni betonu towarowego należących do SPBT bez dodatkowych kontroli z zakresu BHP.

Zarząd Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce to organizacja zrzeszająca producentów betonu towarowego oraz firmy związane z branżą pod względem surowcowym, technologicznym, jak i technicznym. SPTB powstało w 1999 kiedy to odbyło się pierwsze Walne Zgromadzenie i wybór Zarządu. Celem organizacji jest aktywizacja branży w zakresie normalizacji, certyfikacji i legislacji. Instytucja wspiera środowisko podnoszeniu jakości produktów i usług. Wspiera również branże w kwestiach formalnych takich jak dostosowywanie regulacji UE do specyfiki krajowej.

Bieżące zadania SPBT, wyznaczone na lata 2019-2021, to:

  • standaryzacja transportu betonu – limity DMC, czas pracy kierowców,
  • promowanie BHP – certyfikacja środków transportu, współpraca z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie,
  • normalizacja, legislacja i certyfikacja wyrobów budowlanych,
  • zrównoważony rozwój i ochrona środowiska,
  • promowanie betonu jako wartościowego materiału konstrukcyjnego.

więcej na: https://spbt.pl/o-nas/dobry-transport/

Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa w Twojej firmie, skontaktuj się teraz z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel.: 22 517 88 66 | e-mail: michal.sekunda@seka.plZobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA

Zobacz więcej