SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO NA KAŻDYM KROKU.

W każdym wydaniu magazynu SEKA prezentujemy firmy wykazujące szczególną dbałość o bezpieczeństwo. W drugim tegorocznym wydaniu nasz kwartalnika zamieściliśmy wywiad z Wojciechem Klimkiem, członkiem zarządu ds. produkcji FAKRO, wicelidera w produkcji okien dachowych na świecie.

Swój sukces FAKRO zawdzięcza staranności i uważności na każdym etapie zarządzania przedsiębiorstwem. Dbałość o bezpieczeństwo nie ogranicza się tylko do bezpieczeństwa pracy to również dbałość o wytwarzanie produktów z najwyższej, jakości ekologicznych surowców.

„Obok produkcji przykładamy również wagę do funkcjonowania w społeczności lokalnej, dbając o naszych kontrahentów i partnerów biznesowych oraz oczywiście o bezpieczeństwo naszych klientów.”
Powiedział Wojciech Klimek.

Przykładem inicjatyw mających poprawić bezpieczeństwo jest poszerzenie sytemu 5S. Na system 5S składa się: S – sortowanie (jap. Seiri), S – systematyka (jap. Seiton), S – sprzątanie (jap. Seiso), S – standaryzacja (jap. Seiketsu), S – samodyscyplina (jap. Shitsuke). W FAKRO uzupełniono system o szóste S tzn. Safety.

„…poszliśmy o krok dalej i wprowadziliśmy audyty kontroli poziomu bezpieczeństwa na danym stanowisku – sprawdzamy, czy pracownicy stosują odzież ochronną, czy stanowisko jest utrzymane odpowiednio pod kątem obowiązujących w naszej firmie standardów bezpieczeństwa.
Stwierdził Wojciech Klimek

„Kiedy jest się małą firmą, koncentruje się w zasadzie wyłącznie na tym, żeby spełniać wszystkie zasady bezpieczeństwa. Następnie, w miarę jak firma się rozwija, zaczyna się tworzyć pewne systemy zarządzania bezpieczeństwem, jak chociażby audytowanie systemów bezpieczeństwa. Kiedy firma osiąga jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, należy pracować nad kulturą organizacyjną. Obecnie jesteśmy na tym etapie.”

Całość rozmowy z Wojciechem Klimkiem można znaleźć na naszej stronie w zakładce Doświadczenie i Dobre praktyki

 


☎️ Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa; audytu, szkolenia i nadzoru, skontaktuj się z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel. 22 517 88 66 e-mail: michal.sekunda@seka.pl


Zachęcamy również do lektury Magazyn SEKA

 

Zobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA


Imię *

Nazwisko *

Telefon *

E-mail *

Województwo *

1 Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego.

1 Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2019.123 t.j. z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U.2018.1954 t.j. z późn. zm.)


This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zgodnie z art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że:

  • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest SEKA S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Paca 37, 04-036 Warszawa;
  • kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – odo@seka.pl
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przesyłania informacji handlowych lub w celach marketingowych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych oraz art. 2 i 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.);
  • odbiorcą danych, poza Administratorem, są podmioty z nim współpracujące, które wspierają nas w naszej działalności, w szczególności zapewniają wsparcie techniczne dla wewnętrznych systemów IT,
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu żądania ich usunięcia;
  • posiada Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych,
  • dane nie będą przekazywane do państw trzecich,
  • pozyskane dane pochodzą ze źródeł publicznie dostępnych,
  • dane nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
  • Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zobacz więcej