×

Pliki cookies

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zaakceptuj, jeśli chcesz dalej korzystać ze strony.

Akceptuję
Nie akceptuję
SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Magazyn SEKA

Magazyn SEKA, to kwartalnik wydawany przez naszą spółkę od 2014 r. Jego ideą jest promowanie wiedzy o najnowszych trendach w obszarze bezpiecznych warunków pracy, ochrony środowiska oraz szkoleń. Na łamach magazynu prezentujemy także wywiady z naszymi ekspertami oraz zaproszonymi gośćmi.

Magazyn SEKA jest też okazją do zaprezentowania wydarzeń z życia naszej firmy, do uczestnictwa w których zapraszamy Państwa serdecznie. Stanowią one możliwość spotkania nie tylko na łamach pisma, ale również podczas różnego rodzaju spotkań o charakterze szkoleniowym czy biznesowym. Gorąco liczymy, że lektura naszych magazynów stanie się dla Państwa z jednej strony okazją do pogłębienia zawodowej wiedzy, ale także formą miłego spędzenia czasu na lekturze ciekawych artykułów.

Magazyn SEKA 3 (25) 2020

Jak zorganizować pracę firmy/zakładu w warunkach obostrzeń sanitarnych? To pytanie zadaje sobie większość szefów większych i mniejszych przedsiębiorstw. Umiejętne rozpoznanie nie tylko zagrożeń, ale i szans związanych z nową sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, to klucz do przetrwania, a może i… sukcesu.

Podział na pracę biurową i produkcyjną nabrał nowego znaczenia. Tę pierwszą pozornie da się wykonywać z domu, ale tej drugiej – zdecydowanie nie. Czas „lock downu” pokazał, że praca w domu nie jest wolna od wad i zagrożeń. Firmy powracają do biur, organizując środowisko pracy tak, aby stworzyć bezpieczne i higieniczne warunki. Firmy produkcyjne reorganizują struktury, aby w przypadku zagrożenia wyłączyć z pracy jak najmniejszą liczbę osób, zachowując zdolność produkcyjną.

Patrząc na to wszystko z boku, można zaryzykować stwierdzenie, że dzięki pandemii bezpieczeństwo i higiena pracy weszły na wyższy poziom. Wzrosła świadomość pracowników dotycząca bezpiecznych zachowań w miejscu pracy, a w konsekwencji – samokontrola. Czy uda się ten stan utrzymać? Czy „wirus” nauczy nas dbania o siebie oraz innych również po zakończeniu pandemii? Czas pokaże.
W aktualnym numerze magazynu SEKA podejmujemy temat pracy w warunkach obostrzeń sanitarnych. Rozmawiamy z przedstawicielami znanych firm, które wdrożyły działania i procedury mające na celu minimalizowanie zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem wirusa.

Dobre praktyki to ważny element misji edukacyjnej naszego wydawnictwa. Jestem przekonany, że treści, które przygotowaliśmy, będą dla Państwa inspiracją do działania, zmian i rozwoju w tej niełatwej rzeczywistości społeczno-gospodarczej.

Zapraszam do lektury najnowszego wydania magazynu SEKA!

Dziękujemy, że są Państwo z nami.

 

 

 

Marek Maszewski

Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A.