SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Rowerem do Pracy

14 lutego w tym roku będziemy obchodzić nie tylko święto zakochanych, ale również dzień miłośników pojazdów dwukołowych z napędem na dwie nogi. Tego dnia przypada bowiem stosunkowo nowe święto – Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą.

To nietypowe święto zostało ustanowione w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych i już od siedmiu lat za pomocą strony WinterBikeToWorkDay.org organizowane są międzynarodowe imprezy. Na ww. stronie można się zapisać do rywalizacji, należy podać cel przejazdu oraz miasto. Tabela wyników zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu i promuje zdrowe nawyki.

Na mapie już teraz możemy zobaczyć polskie miasta, takie jak: Kraków czy Poznań. Niektóre towarzystwa rowerowe organizują własne wydarzenia lub imprezy, by uczcić ten dzień jazdą na rowerze.

Sposób na zdrowie

Rower to dobry sposób na dbanie o własne zdrowie. Szczególnie, gdy większość dnia spędzamy przy biurku, a na zajęcia na siłowni zwyczajnie brakuje czasu. Dojazd rowerem do i z pracy pozwoli na rozruszanie zastałych mięśni i wzmocnienie kondycji. Ponadto krótka, ale regularna jazda rowerem zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o 41%, o 45% ryzyko raka i 46% ryzyko zawału serca. Tak twierdzą badacze z Uniwersytetu w Glasgow, którzy przez pięć lat prowadzili badania na grupie ćwierć miliona osób.

Przełamując stereotypy

Dzień dojeżdżania rowerem do pracy zimą to przełamanie panującego trendu, że jazda na rowerze jest możliwa wyłączenie w ciepłe dni. Obecnie jest już duży wybór odpowiedniej odzieży rowerowej, która zapewnia komfort jazdy również w zimnie lub deszczu. Tak samo rowery – są przystosowane do zimowych warunków.  Nie warto więc czekać na lepszy moment, bo każdy dzień jest dobry, by zacząć dbać o siebie i środowisko.

Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa w Twojej firmie, skontaktuj się teraz z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel.: 22 517 88 66 | e-mail: michal.sekunda@seka.plZobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA

Zobacz więcej