SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

AKTUALNOŚCI z bezpieczeństwa, prewencji przeciwpożarowej i ochrony środowiska – marzec 2020.


Poszerzamy kwalifikacje oraz poczucie odpowiedzialności pośród pracowników z zakresu bezpieczeństwa. Wiadomości TOP10 są podawane w przejrzystej formie aby każdy, nawet osoby nie związane bezpośrednio z bhp mogły powiększyć swoją wiedzę. TOP10 jest inicjatywą z zakresu EDUKACYJNEJ KOMUNIKACJI EKSPERCKIEJ, które jest autorskim programem SEKA S.A., dla zapewnienia bezpieczeństwa poprzez pogłębienie wiedzy o dobrych praktykach, regulacjach prawnych oraz wydarzeniach branżowych.

Informacje TOP10 służą do umieszczenia ich w popularnym miejscu w fabryce czy biurze, np. w kantynie, na ruchliwym korytarzu przy wejściu do budynku, na stołówce, recepcji, w holu. Dzięki temu wszyscy pracownicy, niezależnie od stopnia zaawansowania obsługi komputera, będą mogli dowiedzieć się co się dzieje w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa w branży bhp. Zobacz wideo skrót tematów najnowszego wydania i pobierz plik aby emitować go na monitorach u siebie w firmie:


 

 • 1. WHO: woda z kranu jest bezpieczna
  WHO: koronawirusy zostają zniszczone w procesie uzdatniania wody. Wirusy są podatne na promieniowanie UV i środki dezynfekcyjne, np. chlor, podchloryn sodu czy dwutlenek chloru. Zakłady uzdatniania wody w Polsce, informują, że te technologie są powszechnie u nich stosowane.
  2. Nie tylko praca może być zdalna – nauka w czasach koronawirusa
  Jest cała masa szkoleń, tzw. e-learning, które możemy odbyć w zaciszu swojego domu. W obecnej sytuacji, kiedy wszyscy powinniśmy pozostawać w domach, może to być jedyny sposób, by odbyć szkolenia obowiązkowe lub podnieść swoje kwalifikacje menedżerskie.
  3. Poradnik zdalnego nauczania video
  Jak opracować szkolenie video, by było profesjonalne i ciekawe?
  Przedstawiamy kilka porad:
  • być ekspertem – podstawowym wymogiem jest profesjonalizm,
  • opracować dokładny plan,
  • trafić do odbiorców,
  • zadbać o kwestie techniczne.
  4. Pracujesz lub uczysz się zdalnie? Pamiętaj o kilku ważnych dla zdrowia zasadach
  Pamiętaj o zasadach bezpiecznego wykonywania swoich obowiązków w czasie pracy z komputerem. Właściwa pozycja ciała, odpowiednia wielkość biurka i ustawienie monitora, regularne przerwy w pracy i ćwiczenia rozluźniające – to wszystko wpływa na ograniczanie dolegliwości spowodowanych długą pracą czy nauką przy komputerze.
  5. E-learning „Efektywność osobista”
  Nie ruszając się z domu możesz poszerzyć swoją wiedzę. E-learning – Efektywność osobista to szkolenie, które pozwoli Ci poznać sposoby rozwijania efektywności indywidualnej poprzez właściwe zarządzanie osobistymi zasobami intelektualnymi oraz emocjonalnymi.
  6. Pytania w czasach koronawirusa
  Najczęstsze pytania dotyczą postępowania i profilaktyki, a także pracy zdalnej oraz specustawy.
  • Przebieg zakażeń koronawirusem jest zróżnicowany.
  • Wirusem można się zarazić poprzez kontakt z innym człowiekiem.
  • Za wykonywanie obowiązków zdalnie należy się dotychczasowe wynagrodzenie.
  7. Stan zagrożenia epidemicznego a stan epidemii – wyjaśniamy pojęcia
  14 marca wprowadzono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, a już 20 ogłoszono stan epidemii. Stan zagrożenia zostaje wprowadzony, by zapobiec epidemii, natomiast stan epidemii ogłasza się w momencie, gdy epidemia na danym obszarze już występuje i należy zminimalizować jej skutki.
  8. Odpady komunalne nie będą sortowane?
  Klaster chce ochronić pracowników sortowni przed zarażeniem się koronawirusem. Zrzeszający ponad 100 członków Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu –Krajowy Klaster Kluczowy uważa, że obecna sytuacja wymaga pilnego wprowadzenia działań zapobiegawczych również
  w branży gospodarki odpadami.
  9. Nowe przepisy przeciwpożarowe dla składowisk śmieci
  4 marca br. weszło w życie nowe Rozporządzenie ws. wymagań ppoż. dla składowisk śmieci. Zgodnie z rozporządzeniem do zbierania, magazynowania lub przetwarzania stałych odpadów palnych należy wyznaczyć odrębną strefę pożarową PM, oddzieloną pasami wolnego terenu lub elementami oddzielenia przeciwpożarowego.
  10. Potrzeby szkoleniowe HR
  SEKA S.A. zaprasza do wypełnienia anonimowej ankiety! Ankietę kierujemy do przedstawicieli: działów HR, Kadr i Płac oraz wszystkich, którym bliskie są tematy zarządzania zasobami ludzkimi. Celem jest zbadanie aktualnych potrzeb szkoleniowych w zakresie miękkiego i twardego HR.

 

Zarejestruj także obcokrajowców pracujących w Twojej firmie, TOP10 dostarczamy również w wersji angielskiej:

 

 

Zapytaj o współpracę w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa w Twojej firmie, skontaktuj się teraz z Michałem Sekundą Dyrektorem handlowym SEKA S.A. tel.: 22 517 88 66 | e-mail: michal.sekunda@seka.plZobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA

Zapisz się na nasz newsletter!