SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Doświadczenie

Przedstawiamy wybrane case study SEKA S.A., które pokazują z perspektywy naszych Partnerów, sposoby zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w ich przedsiębiorstwach. Przykłady obejmują także szerokie spektrum usług naszej spółki. Zapraszamy do regularnego odwiedzania tego działu, gdzie stale będziemy publikować nowe materiały na temat naszego doświadczenia i praktycznych realizacji, o których chcielibyśmy szerzej opowiedzieć. Życzymy miłej lektury:


GrupaZywiec_case_study_SEKA_SA_bhp_ppoz_ochrona_srodowiskaGrupa Żywiec – Jesteśmy otwarci na nowe trendy

Jak każda nowoczesna organizacja, uznajemy rozwój pracowników za kluczowy element doskonalenia naszej firmy.

Rozmowa z Jackiem Sawickim, dyrektorem Browaru w Elblągu


 

Unilever-case-study-200x200-SEKA-SA

Unilever – Pozytywna kultura organizacyjna

Unilever to firma roztaczająca parasol nad ponad 400 markami na całym świecie, po które każdego dnia sięga 2,5 miliarda ludzi.

Rozmowa z Aleksandrą Stachurą, SHE Manager CEE, Unilever

 


200x200-shell-case-study-seka-sa

Shell – interweniuj, przestrzegaj, szanuj

„Każdego dnia na naszych stacjach obsługujemy ogromną rzeszę klientów. Na tym polega nasza działalność w detalu. Mamy najwyższej klasy zabezpieczenia techniczne, szkolimy załogi naszych stacji”

Rozmowa z Pawłem Najdzionem, Retail HSSE Manager Poland & Russia, Shell Sp. z o.o.


200x200-amrest-case-study-seka-sa

AMREST – Quick service & casual dining

Zgodnie z naczelnymi wartościami firmy podchodzimy odpowiedzialnie do powierzonych zadań, a dzięki unikatowej kulturze bring fun to life wychodzimy poza utarte schematy i potrafimy dobrze się bawić, bo wszystko co robimy, wynika z pasji.

Rozmowa z Magdaleną Newlaczyl, głównym specjalistą ds. BHP AmRest.

 


200x200-rolls-royce-case-study-seka-sa

Rolls-Royce – organizator pracy bezpiecznej

Zakład Rolls-Royce Poland w Gniewie zajął pierwsze miejsce w ostatniej edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. O tym jak stworzyć w firmie najwyższą kulturę bezpieczeństwa, a w efekcie zasłużyć na tak ważne wyróżnienie.

Rozmowa z Panem Adamem Plathem, Dyrektorem Zakładu Rolls-Royce w Polsce i Panem Michałem Frąckiewiczem, Dyrektorem ds. bhp i oś.

 


200x200-habasit-case-study-seka-sa

Habasit Polska – Bezpieczeństwo w zakładach produkcyjnych

Zarządzanie bezpieczeństwem w dużych przedsiębiorstwach jest ogromnym wyzwaniem. Z jednej strony właśnie tam wprowadzone są najwyższe standardy, z drugiej zaś jest odpowiedzialność za setki pracowników.

Rozmowa z Katarzyną Ćwiklińską, Asystentką Zarządu w firmie HABASIT Polska

 


danfoss-seka-case-study-logo

Danfoss – Safety on the shop floor

„Bez względu na to, w jakim kraju znajduje się zakład Danfoss, musi on spełniać wymagania miejscowego i międzynarodowego prawa oraz wymagania polityk i standardów korporacyjnych”

Rozmowa z Pawłem Konarzewskim, firma Danfoss Poland

 

 


BOSCH – Gotowi na wszystko

„Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych kwestii wpływających na jakość pracy. Nie osiągnęlibyśmy takiego poziomu bez zaangażowania pracowników”

Rozmowa z Rafałem Garwickim, Kierownikiem Działu BHP w BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. w Łodzi

 


Izba Gospodarcza – Wodociągi Polskie – Zarządzanie kryzysowe

„Każde przedsiębiorstwo powinno być przygotowane na niespodziewane zjawiska, powinno prowadzić analizę ryzyka, wiedzieć jak reagować.”

Rozmowa z dr inż. Klarą Ramm Ekspert Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. Członek Zarządu EurEau (European Federation of National Associations of Water Services) i Przewodnicząca komitetu EurEau ds. ekonomicznych i prawnych sektora

 


Mostostal Warszawa – Zero wypadków

„Działamy w grupie firm, które chcą zmienić panujące realia, dlatego wspólnie wprowadzamy różnorodne rozwiązania systemowe i technologiczne.”

Rozmowa z Jackiem Szymankiem, Członkiem Zarządu ds. Zarządzania
i Administracji, Mostostal Warszawa.

 


AUNDE Poland Sp. z o.o. – BHP to przede wszystkim odpowiedzialność za zdrowie i życie pracowników

„BHP to przede wszystkim odpowiedzialność za zdrowie i życie pracowników, którzy są największą wartością firmy. Bez nich nie osiągnęlibyśmy takiego poziomu, na jakim jesteśmy”

Rozmowa z Beatą Stępień, Human Resources Manager AUNDE Poland Sp. z o.o.

 


Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – Współpraca

„Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to tak naprawdę mnożenie tej wiedzy, weryfikacja dotychczasowych działań i ciągłe doskonalenie.”

Rozmowa z Małgorzatą Kochańską Ekspertką od zagrożeń psychospołecznych, Przewodniczącą Komitetu Technicznego Rady Programowej Ośrodka Oceny i Doskonalenia Kompetencji BHP w CIOP-PIB oraz Doradcą Prezesa Zarządu SEKA S.A.

 


MCKB – Nastawienie na jakość

„Nasz sukces jest nierozerwalnie związany z zadowoleniem i sukcesami naszych klientów, darzących nas zaufaniem.”

Rozmowa z z Piotrem Grabowiczem, prezesem zarządu MCKB Sp. z o.o.

 


Koalicja Bezpieczni w Pracy – Zaufanie, lojalność i satysfakcja

„Czy Polacy czują się bezpiecznie w pracy? Jakie branże uważają za najbardziej niebezpieczne? Jak często spotykają się z naruszeniami przepisów lub wypadkami w miejscu pracy?”

Rozmowa z Andrzejem Smółko, Przewodniczącym Koalicji Bezpieczni w Pracy, prezesem CWS-boco

 


Edukacyjna Komunikacja Ekspercka – SEKA S.A. Z NAMI BEZPIECZNIEJ!

EKE to projekt, który ewoluuje, dopasowując do zmieniającego się dynamicznie otoczenia biznesowego. Podstawowym założeniem projektu będzie jednak niezmiennie dotarcie ze specjalistyczną, branżową wiedzą z zakresu poprawy warunków pracy do wszystkich pracowników.

Rozmowa z Konradem Mroczkiem, Marketing Managerem SEKA S.A.

 


Orbis S.A. – Hotelarstwo w zgodzie z ekologią

W branży hotelowej warto inwestować w rozwiązania proekologiczne, w dłuższej perspektywie – pięciu, dziesięciu i więcej lat – poniesione nakłady zwykle zwracają się z nawiązką (np. poprzez obniżenie kosztów eksploatacji).

Rozmowa z Ireneuszem Węgłowskim, wiceprezes zarządu Orbis S.A.

 


MAX Premium Burgers – Zielone menu

Od wielu lat nieustannie pracowaliśmy nad zniwelowaniem szkodliwego wpływu na klimat. Kierujemy się filozofią, w ramach której otwarcie przyznajemy, że skoro jesteśmy częścią problemu, to jednocześnie musimy być częścią jego rozwiązania. Właśnie dlatego jesteśmy wydajni energetycznie, oznaczamy swoje produkty informacjami na temat ich wpływu na środowisko i redukujemy emisję dwutlenku węgla poprzez sadzenie drzew w Afryce.

Rozmowa z Richardem Bergfors, CEO MAX Premium Burgers

 


Fundacja dla Edukacji Ekologicznej – edukacja ekologiczna społeczeństwa

Misją naszej organizacji jest edukacja ekologiczna społeczeństwa realizowana m.in. poprzez popularyzację standardów ekologicznych. Współpracujemy z szerokim gronem interesariuszy: od przedszkoli, poprzez szkoły i samorządy oraz przedsiębiorców.

Rozmowa z Jarosławem Szczygłem, prezesem Zarządu Fundacji

 


Lafarge – Zrównoważony rozwój

We wszystkich naszych działaniach kierujemy się zasadą mówiącą, że postępując odpowiedzialnie, działamy dla siebie, swojej rodziny, otoczenia. (…) Już dziś około 70-80% energii cieplnej, potrzebnej do wypału klinkieru, generujemy z paliw alternatywnych

Rozmowa z Magdaleną Grońską, dyrektor ds. bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i zrównoważonego rozwoju, Lafarge w Polsce

 


DHL – „O mały włos”

W każdym obszarze największym wyzwaniem jest unikanie popadania w rutynę oraz umiejętność modyfikowania swoich nawyków, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie lub wprost generować zagrożenia. Staramy się regularnie pracować nad tą świadomością.

Rozmowa z Pawłem Pawlikiem, kierownikiem Działu BHP w DHL Parcel Polska Sp. z o.o.

 


CBRE – Praca u Podstaw

Jedną ze składowych naszego sukcesu jest nie tylko opracowanie rygorystycznych, spójnych oraz kompleksowych rozwiązań i procedur, ale również tzw. praca u podstaw.

Rozmowa z Aleksandrem Roszatyckim, menadżerem ds. ochrony Środowiska, BHP i stabilnego rozwoju CBRE

 


prosave.plPROSAVE.pl – Życie chronione wiedzą

Tylko jakościowe ochrony będą służyć pracownikom przez długi czas, zapewniając im komfort użytkowania. To ważne ze względu na koszty w firmie, jak również, jeśli chodzi o wydajność pracowników na stanowisku pracy!

Rozmowa z Wojciechem Respondkiem Prezesem Zarządu/CEO Prosave.pl.

 


Pelixar – Dron na ratunek

Dron to przede wszystkim szybka reakcja i szybkie przeniesienie środków ratunkowych do poszkodowanego.

Rozmowa z Rozmowa z Marcinem Swystunem, Prezesem zarządu Pelixar S.A.

 


FAKRO – Staranność i uważność

FAKRO to wicelider w produkcji okien dachowych na świecie. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie staranność i uważność na każdym etapie zarządzania przedsiębiorstwem, w tym również w odniesieniu do bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska czy ppoż.

Rozmowa z Wojciechem Klimkiem, członkiem zarządu ds. produkcji FAKRO

 


MERCEDES-BENZ POLSKA – „The best or nothing”

Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze jest tzw. smart Factory, czyli fabryką inteligentną. Wpisuje się w czwartą rewolucję przemysłową (Przemysł 4.0.), która za cel stawia sobie wykorzystanie superinteligentnych maszyn pozwalających na zarządzanie informacjami w czasie rzeczywistym czy cyfrowe zarządzanie produkcją.

Rozmowa z Dr Ewą Łabno-Falęcką, Mercedes-Benz Polska
www.mercedes-benz.pl

 


Wyzwania dla sektora słodyczy

Jednym z celów działalności naszej firmy jest produkcja wyrobów spełniających oczekiwania konsumentów. Obecnie potężnym wyzwaniem dla sektora słodyczy są zmiany zachodzące w trendach konsumenckich, nastawionych na zdrową dietę. Wzrasta bowiem świadomość konsumentów w kwestiach dotyczących zdrowego odżywiania i poszukiwania w słodyczach nie tylko wyrobów spożywanych dla przyjemności.

 

Rozmowa z Robertem Rudnickim, prezesem zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka Sp. z o.o.

 


Przyjazne środowisko pracy

Budynki centrali naszego banku w Katowicach i w Warszawie uzyskały certyfikat ekologiczny Green Office. To potwierdzenie ekologicznego zarządzania biurem, czyli – w praktyce – generowania oszczędności poprzez racjonalne zarządzanie zasobami, a także podnoszenie świadomości ekologicznej pracowników.

 

Rozmowa z Rozmowa z Moniką Mastalerz, ING Bank Śląski

 


Ludzie, Klienci, Wspólnota i Zysk

Kimball Electronics Poland produkuje wysokiej jakości wyroby elektroniczne dla branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz wyroby i urządzenia medyczne. Z powstających u nas podzespołów korzystają najwięksi producenci z wielu krajów świata. Rozmowa z Kamilem Silskim, głównym specjalistą ds. BHP, Kimball Electronics Poland Sp. z o.o

 

Rozmowa z Rozmowa z Kamil Silski, Kimball Electronics Poland Sp. z o.o.

 


„Zielony zwrot”

Jako firma rodzinna czujemy szczególną odpowiedzialność za przyszłe pokolenia i warunki, w jakich przyjdzie im żyć. Chcemy ograniczyć swój wpływ na środowisko; chcemy brać odpowiedzialność za pracujących dla nas ludzi.

TEKST: Przemysław Mitraszewski Pełnomocnik zarządu LPP S.A.

 


„Zielona” siedziba firmy Seka S.A.

Do roku 2040 pojazdy elektryczne będą sprzedawały się lepiej niż samochody spalinowe – tak wynika z raportu Bloomberg New Energy Finance. To przyszłość, która rozpoczyna się właśnie teraz w obszarach budownictwa, transportu publicznego i planowania przestrzennego na poziomie miast i gmin oraz rozwoju innowacyjnych firm takich jak SEKA, które stawiają na zieloną energię.

 


Sytuacja kryzysowa a praca zdalna

Od samego początku wprowadzenia stanu epidemii zespoły operacyjne poszukują najbardziej optymalnych rozwiązań, by móc prowadzić obsługę naszych klientów.

 


seka-audyt-czasu-pracy-forum-prawa-pracyseka-dokumentacja-pracownicza-forum-prawa-pracyseka-efektywne-zatrudnianie-pracownikow-forum-prawa-pracy