SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w czasie szkoleń BHP

W branży BHP skuteczność nauczania jest kluczowa, ponieważ przekazywane informacje w przyszłości mogą zadecydować o czyimś zdrowiu lub życiu. Uczestnik szkolenia powinien więc zostać poddany takiej formie wizualnej, która w maksymalny sposób zmniejszy ryzyko rozproszenia i znużenia. Taką formą są właśnie szkolenia z zastosowaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.

Z artykułu dwóch amerykańskich profesorów, Baukala i Ausburna, zatytułowanego Proposed Multimedia Cone Of Abstraction: Updating a Classic Instructional Design Theory, dowiadujemy się, że wirtualna rzeczywistość zapewnia zapamiętywalność na średnim poziomie 75%. Dla porównania, treści czytane były zapamiętywane na poziomie 10%, a wiadomości przekazywane w tradycyjnej formie wykładu – na poziomie poniżej 50%. Wirtualna rzeczywistość jest więc narzędziem, które stanowi poważną konkurencję dla tradycyjnych metod nauczania, a wykorzystanie jej w branży BHP wiąże się z ogromnymi korzyściami, przekładającymi się na bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzkie.

Jedną z takich aplikacji jest EWAKUACJA VR, przeznaczona do szkolenia z ewakuacji z możliwością personalizacji o konkretny plan budynku klienta.

VR dobrze się też sprawdzi przy szkoleniach ppoż., wstępnych, szkoleniach z ewakuacji budynku, przy zapoznawaniu z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego, w czasie szkoleń dla gości zewnętrznych, firm, biur czy hoteli.

Inne aplikacje firmy BHP VR związane z ppoż. to „Pierwsza pomoc przy poparzeniu” oraz „Pierwsza pomoc przy wypadku drogowym”.

Aplikacje VR to nie tylko doświadczenie zagrożenia, ale również sposób na mierzenie efektywności szkolenia i ocenę wiedzy użytkowników. Każdy uczestnik za swoje działania otrzymuje punkty, odznaki i informacje, które pozwalają na stworzenie tabeli wyników za poszczególne zadania. Specjalista, który prowadzi szkolenie, może w łatwy sposób ocenić wiedzę uczestników szkolenia, stworzyć raport i mierzyć postępy grupy.

Źródło: Magazyn SEKA


Zobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA

Zobacz więcej