SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

Wrocław walczy ze smogiem

330 mln zł tyle do 2024 r. chce przeznaczyć Wrocław na działania związane z likwidacją pieców starego typu. Mieszkańcy mogą otrzymać nawet 20 tysięcy zł na likwidację pieca wraz z wymianą okien oraz zwolnienie z czynszu w mieszkaniach komunalnych, w których najemcy zlikwidują piec. Są to działania mające na celu realizację zapisów uchwały antysmogowej.

We Wrocławiu z roku na rok spada liczba dni z przekroczeniami dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza, tak wynika z danych NIK oraz WIOŚ. Zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową, we Wrocławiu po 2024 roku nie powinny już funkcjonować piece pozaklasowe oraz piece najniższych klas (pierwszej i drugiej). Zaś do 2028 roku mają być usunięte, z nielicznymi wyjątkami, wszystkie piece na paliwa stałe.

Wrocław wolny od smogu to jedno z dwóch najważniejszych zadań stoją przed nami. Jego realizacja wymaga interdyscyplinarnych działań – podkreślał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, prezentując szeroki plan poprawy jakości powietrza w stolicy Dolnego Śląska.

Podczas  prezentacji została przedstawiona seria programów (finansowych, informacyjnych, promocyjnych), których celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do wymiany źródeł ciepła.

Aby oszacować środki niezbędne do wykonania tych zadań oraz rozpoznać szczegółową strukturę wrocławskiej niskiej emisji, magistrat podpisał z Politechniką Wrocławską umowę na kompleksowe badania. Po 10 miesiącach prac ustalono, że na terenie miasta jest 20 035 lokali, w których należy usunąć stare piece.

Źródło: https://www.wroclaw.pl/Zobacz też:
bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40
Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google | Magazyn SEKA

Zobacz więcej