×

Pliki cookies

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zaakceptuj, jeśli chcesz dalej korzystać ze strony.

Akceptuję
Nie akceptuję
SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

ZOBACZ TAKŻE

Skontaktuj się

Przeciwdziałanie mobbingowi

 

Gotowe szkolenie on-line, dzięki któremu Twoi pracownicy:

  • Zyskają szeroką perspektywę na temat mobbingu i jego skutków dla organizacji.
  • Zyskają umiejętność rozpoznawania mobbingu i odróżniania go od konfliktów interpersonalnych.
  • Będą wiedzieć, jak tworzyć zdrowe środowisko pracy, by zapobiegać przypadkom mobbingu i dyskryminacji.
  • Będą w stanie szybko rozpoznać niepokojące sygnały w swoim otoczeniu i adekwatnie reagować, gdy ktoś może doświadczać mobbingu lub dyskryminacji.

Szkolenie kierowane jest do kadry kierowniczej i wszystkich pracowników.


 

  • Tematyka mobbingu przedstawiona w zrozumiały i precyzyjny sposób.
  • Opracowany przez ekspertów.
  • Praktyczne porady, scenki sytuacyjne i ćwiczenia.
  • Certyfikat ukończenia szkolenia wydawany przez SEKA.
  • Szkolenie składa się z pięciu modułów / 99 ekranów.

Pracodawca ma obowiązek przeciwdziałania mobbingowi. W przeciwnym wypadku ponosi odpowiedzialność, również w sytuacji, gdy nie jest on osobiście zaangażowany w stosowanie mobbingu lub też nie interesował się, czy nękanie jest stosowane wobec zatrudnianych przez niego pracowników. W przypadku braku odpowiednich działań w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku odpowiedzialność pracodawcy kształtuje się w postaci wypłaty zadośćuczynienia pracownikowi, u którego nastąpił rozstrój zdrowia w wyniku mobbingu. Jeżeli natomiast pracownik doznał go lub w związku z tym rozwiązał umowę o pracę, może się ubiegać o odszkodowanie w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę.

       

Przeciwdziałanie mobbingowi kluczem do zdrowych relacji w przedsiębiorstwie

Rzetelna i przygotowana kadra jest w stanie odpowiednio reagować, nawet w sytuacjach delikatnych i trudnych. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szkolenie on-line, dzięki któremu Twoi pracownicy będą w stanie przeciwdziałać mobbingowi i zrozumieją charakterystykę tego zjawiska. Skierowane jest ono przede wszystkim do kadry zarządzającej, która na co dzień zmaga się z trudami koordynacji zadań i przekazywania rzetelnej informacji o pracy wykonywanej przez podwładnych. Pracownicy niższego szczebla mogą zaś zapoznać się z materiałem, by dowiedzieć się, czy np. ich reakcje czy wypowiedzi nie są przesadzone lub prowokujące. Aby każdy mógł czuć się w miejscu pracy komfortowo i bezpiecznie. 

Przeciwdziałanie mobbingowi – szkolenie online

Mobbing może mieć fatalne skutki dla organizacji i codziennych zadań, a także dla wizerunku pracodawcy na rynku. Właśnie dlatego opracowaliśmy szkolenie, które ma na celu edukowanie pracowników zarządzających zasobami ludzkimi. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie prezentować najwyższej jakości wiedzę w sposób kreatywny, a przy tym rzeczowy. Dzięki temu forma online nie jest mniej skuteczna niż szkolenie stacjonarne. Niepodważalną zaletą szkoleń realizowanych przez internet jest to, że są dostępne 24/7, dzięki czemu każdy może z nich skorzystać w idealnym dla siebie momencie, o dogodnej porze.

Przeciwdziałanie mobbingowi – łatwiejsze, gdy rozumie się zjawisko

Odróżnienie mobbingu od konfliktów interpersonalnych bywa problematyczne. Z tego powodu staramy się przede wszystkim pokazać, co wychodzi poza standardowe procedury i zaczyna mieć niszczycielski wpływ na jednostki w zespole. Może się bowiem okazać, że niektóre z zachowań prezentowanych przez pracowników nie są świadomie kierowane przeciwko komuś, a mogą być odbierane jako mobbing. Zrozumienie pojęcia i postawienie się w sytuacji drugiej osoby pozwala na skuteczne przeciwdziałanie mobbingowi, tj. kontrolowanie gestów i słów wypowiadanych podczas konwersacji na gruncie służbowym, a także zauważenie przemocowych zachowań u innych.

Przeciwdziałanie mobbingowi – narzędzie w walce z dyskryminacją

Pojęcia takie jak mobbing, seksizm czy dyskryminacja najczęściej są utożsamiane z zachowaniami skrajnymi, widocznymi na pierwszy rzut oka. Nie tylko agresja (słowna czy cielesna) jest jednak problemem. Zachowania wynikające z prywatnych przekonań mogą prowokować niezręczne i niestosowne sytuacje, w których ktoś poczuje się dotknięty. Zrozumienie specyfiki odbioru konkretnych komunikatów pozwala na sprawne diagnozowanie i zaważanie problemów w zespole, a tym samym – na wyciagnięcie odpowiednich wniosków i zastosowanie kroków dyscyplinujących.

Szkolenie „przeciwdziałanie mobbingowi” jest przystępną formą nauki, z której można skorzystać w każdych warunkach i o dogodnej porze. Szkolenia o takiej tematyce mają wiele zalet, zwłaszcza gdy zostaną stworzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, o gruntownym przygotowaniu merytorycznym i umiejętnościach adekwatnych do roli Prowadzącego. Ciekawe, kształcące, merytoryczne – takie są właśnie szkolenia online SEKA.