SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.
Zaznacz stronę

PIERWSZA POMOC

Szkolenia-Pierwsza-pomoc-200x200-SEKA-SANajważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia osób poszkodowanych w różnego typu wypadkach są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Są to tak zwane „złote” minuty. Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku, ma osoba poszkodowana. Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone przez SEKA to szansa uratowania życia w sytuacji jego zagrożenia, gdy liczy się każda sekunda.

Szkolenia z pierwszej pomocy – cel

Dążymy do tego, aby jak najwięcej osób znało zasady udzielania tej kluczowej pierwszej pomocy. Szkolenia z pierwszej pomocy udowadniają, że pierwsza pomoc to proste niewymagające wykorzystania przyrządów działa.  Wymagają od osoby jej udzielające wyłącznie podstawowej wiedzy w tym zakresie, dlatego tym bardziej warto odbyć szkolenie, które w przyszłości może okazać się bezcenne.

Pierwsza pomoc w praktyce

Pierwsza pomoc to przede wszystkim prawidłowe i bezpieczne dla ratującego nawiązanie pierwszego kontaktu z poszkodowanym, co pozwala prawidłowo i trafnie ocenić stan, w jakim się on znajduje oraz podjąć decyzję co do dalszych działań. Szkolenia z pierwszej pomocy uczą ponadto, że należy sprawdzić, czy poszkodowany jest przytomny. Jeżeli nie, należy sprawdzić, czy oddycha i czy tętno jest wyczuwalne. Gdy parametry życiowe są dostrzegalne, należy zabezpieczyć poszkodowanego, tak by nic więcej już mu się nie stało i wezwać specjalistyczną pomoc. Tym zabezpieczeniem jest ułożenie go w pozycji bocznej ustalonej, która gwarantuje nie tylko komfort, ale również ochronę przed kolejnymi urazami i ewentualnym zachłyśnięciem, gdyby doszło do wymiotów. Jeżeli jednak poszkodowany nie oddycha i tętno nie jest wyczuwalne, należy niezwłocznie rozpocząć akcję resuscytacyjną, która polega na odpowiednim masowaniu serca i prowadzeniu sztucznego oddychania. Tę wiedzę zapewniają profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy.

Program szkolenia z pierwszej pomocy

Oferowane przez nas szkolenia pierwszej pomocy prowadzone są w sposób profesjonalny i kompleksowy przez doświadczonych ratowników medycznych, przy wykorzystaniu materiałów multimedialnych i profesjonalnego sprzętu szkoleniowego (w tym manekiny, aparaty AED, itp.). Program szkolenia z pierwszej pomocy obejmuje kilka kluczowych obszarów tematycznych. Należą do nich podstawy prawne i zasady postępowania w miejscu zagrożenia, a także 5 bloków tematyczne związane z poszczególnymi rodzajami urazów. Są to zatrucia i oparzenia; zadławienie, krwawienie iw wstrząsy; urazy głowy, oczu i klatki piersiowej; złamania, zwichnięcia, porażenie prądem, oraz urazy związane z agresją zwierząt; a także resuscytację i postępowanie z nieprzytomnym poszkodowanym.  Ponadto szkolenia z pierwszej pomocy dotyczą również zakładowego systemu pierwszej pomocy, w tym punkty z apteczkami.

Do kogo kierowane są szkolenia z pierwszej pomocy i gdzie można je odbyć?

Szkolenia z pierwszej pomocy skierowane są do wszystkich, którzy chcą zdobyć podstawowe umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę w tym ważnym zakresie. Ponadto program szkolenia został dostosowany do potrzeb klientów biznesowych. Mogą wziąć w nich udział pracownicy wybrani przez pracodawcę do udzielania pierwszej pomocy w ramach systemy zakładowego. Szkolenia z pierwszej pomocy nasi doświadczeni ratownicy prowadzą na terenie całej Polski, w największych miastach naszego kraju. Zespół szkoleniowy składa się obecnie z ponad 400 certyfikowanych trenerów o bardzo wysokich kompetencjach. Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy zajrzeć do zakładki obejmującej zbliżające się terminy szkoleń i wybrać to, które odbywa się w najbliższym mieście i dogodnym terminie. O fachowości oferowanych szkoleń świadczy posiadany przez nas certyfikat ISO 9001:2008, a także status jednostki edukacyjnej nadany nam przez CIOP-PIB.

WYBIERZ NAJBLIŻSZE MIASTO I ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE 

OPIS

NASI EKSPERCI

Od ponad 28 lat szkolimy i prowadzimy kursy dla firm, instytucji oraz osób prywatnych.

 

Od prawie 28 lat szkolimy i prowadzimy kursy dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Współpracujemy z szerokim gronem profesjonalnych trenerów i wykładowców, którzy posiadają wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń.

Obecnie nasz zespół trenerski składa się z ponad 400 osób. Są wśród nich praktycy z danej dziedziny, wykładowcy wyższych uczelni i uznane autorytety. Nasi eksperci są też autorami licznych publikacji w wiodących pismach branżowych.

Działamy na terenie całej Polski i świadczymy usługi wysokiej jakości, co potwierdza uzyskanie Certyfikatu ISO 9001:2008, a także Certyfikatu uznania kompetencji jednostki edukacyjnej nadany przez CIOP-PIB. Dzięki naszym profesjonalnym trenerom, dzięki ich wiedzy jesteśmy ekspertami na każdym polu naszej działalności i zdobywamy zaufanie na terenie całego kraju.

SPRAWDŹ NASZE REFERENCJE