SEKA S.A. | Dostarczamy uzupełniające się usługi w zakresie obowiązkowych zadań firm, w każdym mieście Polski.

Bez względu na staż oraz doświadczenie, każdy kierowca powinien pamiętać oraz przestrzegać   podstawowych zasad bezpiecznej jazdy samochodem, szczególnie w sytuacji, gdy wybiera się w dłuższą podróż. Jest on odpowiedzialny nie tylko za swoje życie, ale również za życie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Według policyjnych statystyk w 2016 roku doszło na polskich drogach do 33 664 wypadków, w których zginęło 3026 osób, a ciężko rannych zostało 12 109 osób. Podane liczby obrazują, jak bardzo niebezpieczna może być podróż samochodem. Często to brak pokory, czy elementarnej wiedzy dotyczącej technik jazdy jest przyczyną wypadków. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadku.

  1. Sprawdź samochód przed podróżą. Przede wszystkim: powietrze w oponach, ilość płynu chłodniczego oraz oleju napędowego. Ponadto zobacz, czy masz: lewarek, trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe i oczywiście apteczkę.
  2. Pamiętaj o pasach. To one w razie nieszczęśliwego wypadku mogą uratować życie.
  3. Myśl za innych. Staraj się przewidywać zachowania innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie, gdy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające.
  4. Nie rozmawiaj przez telefon. Rozmowa przez telefon sprawia, że nie jesteś już w 100 proc. skupiony na drodze, uwaga się rozprasza i nawet prosta droga może być bardzo niebezpieczna.
  5. Zachowaj odpowiednią prędkość i stosuj się do znaków drogowych oraz przepisów. Złamanie tej zasady może skutkować nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale co gorsza może prowadzić do poważnego wypadku.
  6. Stosuj zasadę LDKM. To nic innego jak poprawne wykonanie manewru wyprzedzania, bądź zmiany pasa, czyli lusterko (L), decyzja(D), kierunkowskaz (K), manewr (M).
  7. Nie siadaj za kółko pod wpływem alkoholu lub w stanie dużego zmęczenia. Zasada jest prosta, jeżeli piłeś – to nie jedź, jeżeli jesteś zmęczony – to odpocznij. Nie warto narażać życia i zdrowia swojego, pasażerów czy innych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczna jazda samochodem to nic innego jak umiejętność przewidywania oraz duże poczucie odpowiedzialności świadomego kierowcy.

Zobacz też:

bhp i ppoz seka sa 100x40szkolenia zawodowe seka sa 100x40prawo pracy i ubezpieczen spolecznych seka sa 100x40kursy komputerowe seka sa 100x40pierwsza pomoc seka sa 100x40ochrona srodowiska seka sa 100x40rekrutacje i zatrudnienie seka sa 100x40szkolenia miekkie seka sa 100x40
kursy metodyczne seka sa 100x40srodki ochrony roslin seka sa 100x40rachunkowosc i finanse seka sa 100x40prawo zamowien publicznych seka sa 100x40

 

 


Zapraszamy do odwiedzenia: Facebook | LinkedIn | YouTube | Twitter | Google+ | Magazyn SEKA

Zobacz więcej